Strona główna

Witamy na naszej stronie www.piecrakietowy.eu


Listopad 2022

Wreszcie odzyskaliśmy dostęp do strony z uwagi też na różne perturbacje osobiste był problem z wolnym czasem. Odnośnie wielu zapytań czy żyjemy - TAK żyjemy. Odnośnie nowego pieca TOWER - Nie jest skończony i się niestety nie zanosi że będzie w tym sezonie 22/23. Wrzucimy parę nowych zdjęć LIFTA zmiany są kosmetyczne (gałki)

09.11.2022


Ceny stali 2021

Ceny stali się ustablizowały, niestety na wysokim poziomie ... Koszt blach na piec lift znacznie się podniosły i wygląda to obecnie tak jak na podstrownie "nasze piece"

18.11.2021


Aktualizacja 2021

Witam Sytuacja z "wirusem" strasznie namieszała na rynku stali i obecnie nie jesteśmy w stanie nawet podać kosztów blach na LIFT`a wahania cen surowców to jakiś kosmos ;)Nowy piec jest już gotowy, ale nie finalnie - przerabiamy parę rzeczy w miarę sprawdzania.

08.06.2021


Aktualizacja

Jesteśmy na ukończeniu nowego pieca, bardzo się to przedłuża z uwagi na problemy technologiczne wykonania paru elementów. Tak jak pisaliśmy lub informowaliśmy na youtube, nie będzie to następca pieców andrzej/LIFT a konstrukcja idąca swoim torem z poziomą komorą spalania.

13.12.2019Spalanie wody

Jeśli ktoś chciałby podzielić się wiedzą, eksperymentami ze spalaniem wody zapraszamy do kontaktu. Nie mamy na myśli elektrolizy wody a termolizę.

28.08.2018


Nowe testy 

W związku z wielona zapytaniami "czy żyjemy :)" odpowiadamy że tak. Natomiast jeśli chodzi o nowy piec o którym już z wieloma osobami rozmawialiśmy, chwilowo wstrzymujemy projekt z uwagi na chęć połączenia tematyki pieców rakietowych z inną technologią, która jest raczej tematem tabu, na pewno o efektach poinforujemy na stronie.

16.08.2018


Aktualizacja galerii

W zakładce "nasze piece" zaktualizowaliśmy zdjęcia pieca rakietowego LIFT oraz podajnika

31.10.2017


Zapraszamy do prezentacji podajnika do pelletu dla pieca rakietowgo LIFT

Wkrótce uzupełnimy dane o podajnik w zakładce "nasze piece"

12.12.2016


Zmiana procesu technologicznego - piec rakietowy LIFT V2

Witamy,

Od września 2016 elementy składowe pieca rakietowego LIFT v2 są wycinane laserowo cnc, 
wszystkie włącznie nawet z radiatorami. Po sierpniowej podwyżce cen stali zdecydowaliśmy się na taki oto krok technologiczny, usprawniający jeszcze wygląd pieca. Front i boki pieca pozostają bez zmian, czyli nadal wykonane są przy pomocy giętarki cnc z jednego kawałka blachy.

08.09.2016


Zapraszamy do prezentacji pieca rakietowego LIFT V2 na youtube


Andrzej V2 LIFT - testy kontra wkład kominkowy 14 kW u zainteresowanego ;)

Wersja pieca surowa przed szlifowaniem, dolotem dolnym oraz malowaniem.

Wpierw więcej o samej konstrukcji:
Boki, front, tył oraz spód(izolowany) pieca wykonany z blachy 3mm
Front z bokami to jeden płat blachy gięty na giętarce cnc
Góra wykonana z blachy 5mm cięta laserowo
Wszystkie spawy wykonane na ciągłości wewnątrz pieca
Serce pieca jest dokładnie takie samo jak w andrzeju v2
Wymiary oraz waga są w zakładce http://piecrakietowy.eu/index.php?id=nasze-piece


Główną różnicą oczywiście poza wyglądem jest powierzchnia jaką piec oddaje ciepło.
Jest prawie TRZYKROTNA ! jest to dokładnie 3m2 blachy jakby rozwinąć piec i zmierzyć ;)
Rezultaty:
Większa radiacja cieplna pozwalająca w pełni wykorzystać moc palnika
Straty ciepła dużo mniejsza, temperatura wylotowa spalin w granicach 40-75 stopni C -
większych temperatur nie odnotawliśmy nawet jak stal w okolicach szamotu były jasno czerwone
Przez znacznie większą objętość pieca, spalanie jest ciut stabilniejsze a konsumpcja drewna w podwójnym teście wyniosła dokładnie 2700 gram na dwie godziny (była to płyta meblowa ) a test był
przy otwartym wlocie paliwa, więc moc pieca na pewno wtedy nie była maksymalna.

Moc pieca właściciel lokalu porównywał z wkładem kominkowym 14kW NIEZABUDOWANYM !
Test trwał trzy dni.

Pomieszczenia (przy otwartych drzwiach) nagrzewały się znacznie szybciej a penetracja cieplna
sięgała znacznie dalej niz paląc we wkładzie. Praktycznie całe piętro budynku było ogrzane a w salonie gdzie stał piec, temperatura (jak to stwierdził) była majtkowa ;D Trzeba zaznaczyć że temperatury na zewnątrz były w okolicach 0-7 stopni (noc-dzień) a to wszystko z dwóch kartoników z drewnem (płyty meblowe + niesezonowana lipa).

Litr wody w garnku emaliowanym pod przykryciem, położony na górze pieca zagotował się w 15 minut.

Ciekawostki: piec bez opału oddaje ciepło z samego żaru 2-3 godziny całą powierzchnią

Pod koniec tygodnia powinniśmy wstawić nowe filmy z ukończonym piecem.
 


07-03-2016


Andrzej V2 - aktualizacja

Witamy,

Obecnie jesteśmy w fazie kończenia pierwszej serii gotowych pieców Andrzej V2 w większości spawanych z gotowych pre fabrykantów. Więcej szczegółów o konstrukcji w zakładce
Nasze Piece, jeśli macie pytania zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w zakładce Kontakt. Wkrótce pojawi się również nieco zmodyfikowana wersja Andrzeja V2, różnica będzie tylko od strony wizualnej wraz z możliwością gotowania, jednak koszt materiałów wersji po liftingu jest dużo wyższa, wciąż jednak będziemy robić wersję ze standardowej butli.

18-02-2016


Zapraszamy do prezentacji pieca na youtube


Już jest! Piec rakietowy ANDRZEJ V2

Najnowszej generacji piec rakietowy z maksymalnym wykorzystaniem energii spalania podwójnego. Ostatnie dni przeznaczyliśmy na testowanie różnych farb w końcu zostaniemy przy amerykańskiej farbie żaroodpornej (odporność do 750°C) nanoszonej natryskowo. Kolor grafitowy, wkrótce umieścimy serię filmów na youtube o nowej konstrukcji.


Zakończyliśmy testowanie nowej budowy pieców rakietowych

Zakończyliśmy testy, obecnie jesteśmy na fazie wykańczania. Zmniejszyliśmy jeszcze odrobine regulacje dolotu pierwotnego powietrza, aby minimalnie obniżyć temperatury na piecu dla bezpieczeństwa. Pierwsze poglądowe zdjęcie w stanie bardzo surowym ;)

Piec w trakcie malowania

22-01-2016

 


Nowa konstrukcja budowy pieców - REWELACYJNE WYNIKI

Jesteśmy po pierwszych testach pieca rakietowego opartego o całkowicie nową konstrukcję wewnętrzną - JAK ON DAJE Z NICZEGO ! :)

Modyfikacjami objeliśmy praktycznie cały piec, oto najważniejsze:

 • Nowa komora spalania wyizolowana od wewnątrz całkowicie szamotem
 • Wnetrze komory spalania razem z przedsionkiem jest to zmodyfikowny batchbox
  Petera Van Der Berga oraz komór zgazowywania drewna pieców CO do tego przystosowanych.
 • Konwektor ciepła wewnątrz pieca zbudowany na potężnym kształtowniku daje niesamowitą cyrkulację - tak dobrą że piekliśmy w nim kiełbasę w parę minut :)
 • Wtórny dolot powietrza również ukryty, ale tym razem jest to podwójne koryto ukryte pod szamotem komory, każde z tych koryt posiada rozgałęzienie za palnikiem tworząc w nim poczwórny VORTEX !.
 • Nowa budowa palnika, jest izolowany w inny sposób oraz ma inny kształt ! Jest to główna zmiana dzięki której odzysk ciepła jest tak widoczny.

Pierwsze pomiary oraz efekty zastosowanych modyfikacji:

 • Jeszcze większa oszczędność drewna dzięki lepszemu odzyskowi ciepła - temperatura spalin nie przekracza 70 °C na wysokości 1.5m nie przekracza
 • Brak dymu z pieca i komina zaraz po starcie ! nawet przy otwartych wszystkich dolotach powietrza w całości.
 • Nowa budowa palnika, jest izolowany w inny sposób oraz ma inny kształt ! Jest to główna zmiana dzięki której odzysk ciepła jest tak widoczny. Piec chwilę po starcie 3-5 minut osiąga +300 °C na szczycie po pół godzinie osiąga
  swoje optimum +450-500 °C. Reszta pieca ma temperatury +200 - 350 °C
 • Brakl efektu klinowania się opału
 • Możliwość palenia dużo większymi kawałkami drewna - podajnik paliwa ma wymiary: 120mmx150mmx400mm oraz głównie dzięki szamotowi i specyfikacji paleniska piec pali bez problemu wilgotne drewno ( nie wygasza się ).
 • Piec nie stracił nic na swojej mobilności
 • i wiele innych, choćby dużo dłuższy czas spalania bez ingerencji do pieca.

Jesteśmy w fazie wykańczania pierwszego pieca opartego o nasze innowacje. Pozostało pare spawów bo piec na razie jest tylko "połapany", radiatory oraz drobne wykończenia.

Po ukończeniu przedstawimy film z piecem na naszym kanale youtube.


 

20-01-2016


Nowy projekt palnika oraz implementacja zmodyfikowanego 'batchbox'

Na początku nowego roku chcemy wprowadzić znaczącą zmianę do naszych piecy. Zmodyfikowany palnik - inaczej umiejscowiony oraz izolowany w inny sposób (nie chodzi o materiał;)). Drugą zmianą będzie podajnik paliwa, jesteśmy w trakcie sprawdzania zmodyfikowanej wersji batchbox`a Peter Van Der Berg.

15-12-2015


Podajnik pelletu

Obecnie pracujemy nad podajnikiem do pelletu. Pierwsze prototypy są bardzo obiecujące. Pellet nie zacina się w opadzie grawitacyjnym oraz spala się bardzo dobrze. Skupiamy się jednak na tym co większość osób pomija - czyli jak najmniejszym zużyciu pelletu. Chcemy zrobić to w pełni regulowane w każdym zakresie czyli regulowany dolot powietrza oraz regulowana powierzchnia na której pellet się spala, nad tym obecnie pracujemy.

5-11-2015

Published on